Forma

ISTANBUL UNIVERSITY – CYCLING CLUB

 

“Istanbul University Cycling Club” yazısı tasarımı tamamen bisiklet ve İstanbul temalı olarak düşünülmüştür. İkinci satıra dikkatli bakıldığında çeşitli bisiklet parçalarının harflerle birleştirilerek yaptığı güzel kombinasyon görülür. Ayrıca bisiklet parçalarına ek olarak İstanbul’un simgelerinden Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, üniversitemizin Beyazıt Kampüsü’ndeki Yangın Kulesi de tasarımın İstanbul ayağını oluşturur. Okulumuzun simgesel renkleri yeşil ve beyaz olduğundan dolayı bu renklerde tasarımı süslemiştir.


FORMA

Forma tasarımımızda önden bakıldığında omuzlarda görülebilecek şekilde Türk Bayrağı ve üniversitemizin logosu yerleştirildi. Ön panelde “Istanbul University Cycling Club” dikkati çekiyor. Ayrıca yan panellerde ve ensede de web sitemizin reklamları bulunmakta.


TAYT

Tayt tasarımımızda ise “Istanbul University Cycling Club” yazısı yan panellere konuldu ve bu sayede her açıdan bakıldığında kulübümüzün ismi görülebilir hale getirildi.
Formanın ve taytın üzerinde hem destekçimiz hemde forma ve taytı yaptırdığımız firma olan Kipeo’nun reklamları bulunuyor. Panellerde şimdilik boş olan reklam alanlarımız sponsorlarımızı bekliyor. Son olarak yine her rengin bir anlamı var. Mavi gökyüzünü, yeşil ve tonları doğayı, sarı yeşil ve beyaz da üniversitemizi simgeliyor.